Takmičenje “Škole za 21. vijek”

U četvrtak, 26.4.2018. godine u Osnovnoj školi „Malta“ je održano takmičenje „Škole za 21. vijek“. Takmičenje je organizirano u partnerskoj saradnji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i British Councila BiH. Na takmičenju je učestvovalo deset škola iz Kantona Sarajevo koje su uključene u Projekat „Škole za 21. vijek“. Učenici su se takmičili u sljedećim takmičarskim disciplinama:

– Prezentacija Micro:bit projekta po slobodnom izboru
– Rješavanje zadatog problema iz oblasti programiranja, uz upotrebu Micro:bit računara

Našu školu su predstavljali učenici Amer Bečarević VI1 i Selman Fejzić VII2, koji su za ovo takmičenje, zajedno sa nastavnicom Medihom Kabulović, uradili Micro:bit projekat „Pametna kasica“ i osvojili PRVO mjesto.

Za osvojeno prvo i drugo mjesto British Council će kompletnim ekipama (dva učenika i nastavnik) pokriti troškove odlaska i boravka tokom sajma „Nove tehnologije u obrazovanju“ koji će se održati 8. i 9. juna 2018. u Beogradu.

Upućujemo iskrene čestitke učenicima i nastavnici.